Zahoď ten BEN TEST!

Ahoj,

Tak jsem tady a ještě dřív, než bych čekala. Ale tohle téma prostě hoří.

Taky patříte mezi hrdé vlastníky několika krabiček Ben Testu a tvrdíte, že to bohatě stačí?

CHYBA.


Snad každý z pěstitelů ví, jak důležitou roli hraje pH vaší zálivky. A o to víc je zarážející, kolik z nich si při jeho měření vezme k ruce Ben Test. Nic proti, svoje využití určitě má, ale přenechejme ho, prosím, akvaristům.

pH živného roztoku se měří na škále od 0 do 14. Prostředí s pH 7 je považováno za neutrální. Hodnoty od 7 do 14 jsou považovány za alkalické – zásadité, naproti tomu hodnoty od 7 do 0 označují prostředí kyselé.

Za ideální prostředí pro rychle rostoucí rostliny je považováno rozmezí mezi 5,2 – 5,9 pH, což lze jen velmi těžko naměřit, pokud máte k dispozici pouze zbarvenou vodičku ve zkumavce a barevnou škálu jako klíč k určení pH. Je to už červená anebo hodně tmavě oranžová? Kdo ví?

Co se týče elektronických pH testerů, rozhodně neprohloupíte, pokud si jeden z nich pořídíte. Cena není až tak závratná a statisticky Vás vyjde na mnohem nižší cenu, než 30 krabiček Ben testů. A naměřené hodnoty budou přesné.

Na co si tedy dát pozor při výběru správného pH testeru?

  1. Značka: Na dnešním trhu naleznete spoustu firem, které vyrábí a nabízí pH testery. mezi ty nejznámější patří Milwaukee, ADWA, Essentials nebo BlueLab.
  2. Cena: K měření pH živného roztoku bohatě postačí tužkový model, rozmezí těchto testerů se pohybuje přibližně od 999 do 2000 korun.
  3. Kvalita provedení: Většina pH testerů se vyrábí z odolného plastu. Pokud chcete zainvestovat, vyrábí se i z kovu. Tento druh pH testerů je ale určen pro průmyslové použití.
  4. Kalibrace: Před tím, než pH metr použijete, je nutná kalibrace testeru. Ta se provádí prostřednictvím dvou kalibračních roztoků, které jsou ve většině případů součástí balení pH testeru. Pokud ne, můžete si je objednat buď v menším balení: Milwaukee roztok pH 4.01  a Milwaukee roztok pH 7,01 (pozor, musíte zakoupit oba) anebo můžete objednat do zásoby větší balení: Kalibrovací roztok Essential pH 4Kalibrovací roztok Essential pH 7.

Nezapomeňte dát do víčka pár kapek destilované vody, pokud pH tester nepoužíváte. Díky tomu zůstane Váš pH tester déle správně nakalibrovaný.

Co se týče tipů na testery, zde máte krátký přehled:

  1. ADWA pH tester: Stará dobrá klasika. Dobrý poměr ceny a výkonu. Pro začátečníka nejlepší volba. Pokud ještě stihnete březnovou slevu, pořídíte za hezkých 792 korun na našem e-shopu.
  2. Milwaukee Sharp pH tester: Tady už si trošku připlatíte, ale rozhodně nebudete litovat. Voděodolná verze Vám zajistí, že i když tester žbluňkne do barelu s vodou, bude pořád funkční. Navíc kalibrace tohoto pH testeru je jednou z nejjednodušších. Se slevou pořídíte za 1920 korun.
  3. Grocheck pH tester: Tento pH tester je určen pro průmyslové použití a na domácí použití Vám bohatě stačí ten tužkový. Pokud ale chcete zainvestovat do bytelnějšího zařízení, tohle je ono. Se slevou pořídíte za 3512 korun.

Takže zahoďte Ben Testy, naběhněte k nám do e-shopu a pořiďte si kvalitní pH tester.

A my se zase někdy uvídíme,

čau.